logo


TÜTED ANKARA ŞUBESİ

TÜTED Ankara Şubesi Genel Kurulları

1.DÖNEM KURULUŞ 22.01.1974'de Merkez Yönetim Kurulu tarafından yetkilendirilmiştir.
22.01.1974 / 30.5.1974 (Kurucu Dönem)
1. GENEL KURUL
2. DÖNEM
30.5.1974, Makine Mühendisleri Odası Toplantı Salonu
30.5.1974 / 17 Nisan 1976
1.OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL
2. DÖNEM
17 Nisan 1976, Makine Mühendisleri Odası Toplantı Salonu
17 Nisan 1976/ 5 Haziran1976
2. GENEL KURUL
3. DÖNEM
5 Haziran1976, Makine Mühendisleri Odası Toplantı Salonu
5 Haziran1976 / 26 Mart 1978
3. GENEL KURUL
4. DÖNEM
26 Mart 1978
26 Mart 1978 / TÜTED ve Şubeleri kapatıldı

05.06.1972' de yetkilendirilen Müteşebbis Yönetim Kurulu: Aykut Göker, Faruk Malhan, Yalçın Saraçoğlu

09.01.1973'de, yetkilendirilen yeni Müteşebbis Yönetim Kurulu: Aykut Göker, Faruk Malhan, Ünal Derman, Yurdakul Kurttekin, Önder Tuncel

16.03.1973'de, yetkilendirilen yeni Müteşebbis Yönetim Kurulu: Aykut Göker, Yurdakul Kurttekin, İsmet Rıza Çebi, Önder Tuncel ve Ferhat Türkman

08.08.1973'de yeniden Neşet Kocabıyıkoğlu yetkilendirilmiştir.

22.01.1974'de yetkilendirilen Müteşebbis Yönetim Kurulu: İsmet Rıza Çebi (Makine Mühendisi), Neşet Kocabıyıkoğlu (Makine Mühendisi), Ünal Selim Derman (Elektrik Mühendisi), Sadi Bahşin (Kimya Mühendisi) ve Ali Polat (Tekniker)

30 MAYIS 1974 - 17 NİSAN 1976 DÖNEMİ:

YÖNETİM KURULU: Başkan: Neşet Kocabıyıkoğlu, Yazman (Sekreter) Mehmet Öner, Sayman: Ruhi Kanbay, Üyeler: Melih Töreli, Arslan Töreyen (6.11.1975'e kadar), Mehmet Ali Polat (6.11.1975'ten sonra)

DENETİM KURULU: İlker Akman, ((Malatya'da düzenlenen operasyonda hayatını yitirdi), Hüseyin Yücel, Niyazi Taşkan, Zülküf Aker (İlker Akman yerine)

17 NİSAN 1976/ 5 HAZİRAN 1976 DÖNEMİ

YÖNETİM KURULU: Başkan: Ali Altınkanat, Sekreter: Fuat Atalay, Sayman: Öztürk Ataeli, Üyeler: Bülent Vargel, Ali Kılıç

5 HAZİRAN1976 / 26 MART 1978 DÖNEMİ

YÖNETİM KURULU: Başkan: Ali Altınkanat, Yazman: Namık Kemal Döleneken, Üyeler: Ali Kılıç, Metin Tavman, Mahmut Nejat Sezgin

Yedek Üyeler: Ceylan Akın, Teoman Ata, Fuat Onur, Zeki Atalay, Emin Gök

26 MART 1978 DÖNEMİ / ......... (Kapatıldı)

YÖNETİM KURULU: Başkan: Namık Kemal Döleneken, Yazman: Samih Özgen, Sayman: Hülya Kumbasar, Üyeler: Ali Çağlar, Coşkun Gönültaş, Necdet Okan, Mustafa Turan

TÜTED İSTANBUL ŞUBESİ

1.DÖNEM- KURULUŞ 15.07.1972' de Merkez Yönetim Kurulu tarafından yetkilendirilmiştir.
15.07.1972 / 12.5.1974 (Müteşebbis Yönetim Kurulu)
1. GENEL KURUL
2. DÖNEM
12.5.1974
12.5.1974 / 25 Nisan 1976
2. GENEL KURUL
3. DÖNEM
25 Nisan 1976 25 Nisan 1976 / 12 Mart 1978
3. GENEL KURUL
4. DÖNEM
İstanbul Belediyesi Kokteyl Salonu
12 Mart 1978 / ...............

15.07.1972' de yetkilendirilen Müteşebbis Yönetim Kurulu: Başkan: Fevzi Şolt, Sekreter: Vahap Çirkin, Üyeler: Nursel Üstün, Ünal ERDOĞAN, Cemal AKKOÇ.

25.03.1974' de istifa eden i Yönetim Kurulunun yerine yetkilendirilen Müteşebbis Yönetim Kurulu: Kemal Daysal (Makine Yüksek Teknikeri), Abdurrahman Arıman (Makine Mühendisi), Mustafa Civek (Elektrik Mühendisi), Hüseyin Doğan (İnşaat Mühendisi) Semiha Candelen (İnşaat Teknisyeni)

12 MAYIS 1974 / 25 NİSAN 1976 DÖNEMİ

YÖNETİM KURULU: Başkan: Kemal DAYSAL, Yazman: Yavuz ÇİZMECİ, Sayman: Hüseyin DOĞAN, Üyeler: Abdurrahman ARIMAN, Semiha CANDELEN

DENETİM KURULU: Müşfik EREN, Cihan HAMSİCİ, Yüksel BİRDAL

25 NİSAN 1976 / 12 MART 1978 DÖNEMİ

YÖNETİM KURULU: Karabey Kalkan, Enver Sel, Enver Avcı, Zakarya Mildanoğlu, Sefa Önatlı, Hüseyin Akdağ, Ertuğrul Tekin,

TÜTED İZMİR ŞUBESİ

1.DÖNEM KURULUŞ 29.11.1973' de Merkez Yönetim Kurulu tarafından yetkilendirilmiştir.
29.11.73 / 20.12.1973
20.12.1973' de Merkez Yönetim Kurulu yeniden yetkilendirmiştir.
20.12.1973 / 25.5.1974
1. GENEL KURUL
2. DÖNEM
25.5.1974
25.5.1974 / 21.3.1975
1.OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL
2. DÖNEM
21.3.1975, Makine Mühendisleri Odası Toplantı Salonu
21.3.1975 / 17.04.1976
2. GENEL KURUL
3. DÖNEM
17.04.1976, Makine Mühendisleri Odası Toplantı Salonu
15.07.1976 KAPATILDI 09.09.1977 AÇILDI

29.11.1973' de yetkilendirilen Müteşebbis Yönetim Kurulu: Mehmet Sakallı (Makine Mühendisi) Mehmet Kayalı (Makine Mühendisi), Gönen Göçoğlu (Makine Mühendisi) Tahsin Vergin (İnşaat Mühendisi), Ali Alaşehirli ( Makine Mühendisi)

20.12.19732' de yetkilendirilen yeni Müteşebbis Yönetim Kurulu: Mehmet Sakallı (Makine Mühendisi), Halis Aydıntaşbaş (Mimar), Gönen Göçoğlu (Makine Mühendisi), Muammer Göksel (Elektrik Mühendisi), Ali Alaşehirli ( Makine Mühendisi)

25 MAYIS 1974 / 21 MART 1975 DÖNEMİ

YÖNETİM KURULU: Başkan: İsmet ÇELİK, Yazman: Yusuf TURABİ, Sayman: Gayyur H.OĞULLARI, Üyeler: Metin ÖZDEN, Sabri YILMAZ

DENETİM KURULU: Gönen GÖÇOĞLU, Muammer GÖKSEL, İbrahim CİNİVİZ

21.MART.1975 - 17.NİSAN.1976 DÖNEMİ

YÖNETİM KURULU: Başkan Metin Aydoğan, Yazman Yusuf Turabi, Sayman Tufan Aksüt, Üye Tahsin Vergin, Üye İrfan Arabacı

17 NİSAN 1976 / .......... DÖNEMİ

YÖNETİM KURULU: Başkan: Metin Aydoğan, Sekreter: Nermin Gezek, Sayman: Tahsin Vergin, Üyeler: Yusuf Çakmak, Hüseyin Beşikçi

TÜTED ADANA ŞUBESİ

29.10.1975' de yetkilendirilen Müteşebbis Yönetim Kurulu Zeki Ezer (Elektrik Mühendisi), Fikret Meray (Ziraat Mühendisi ), Bekir Şimşek (Teknisyen), Hüseyin Kalantor (Teknisyen), Ömer Feyzullahoğlu

14 Mart 1976' da 1.Olağan Genel Kurulda seçilen Yönetim Kurulu: Başkan: Haşmet BİÇER (Makine Mühendisi), 2.Başkan Lütfi ŞİT (Teknik Ressam), Sekreter: Kemal TAMBUROĞLU (Mimar), Sayman: Adnan DİNÇER (Elektrik Mühendisi ), Organizasyon Sekreteri: Senai GEDİK (Kimya Mühendisi ),

Denetleme Kurulu: İnay TOLUNAY, Ömer TUNÇ, Müslüm SEVAL

TÜTED ADIYAMAN ŞUBESİ

6.6.1975'de yetkilendirilen Müteşebbis Yönetim Kurulu Necip Özbek (Ziraat Mühendisi ), Mustafa Dokumacı (İnşaat Y. Teknikeri), Atıf Gürsoy (İnşaat Mühendisi ), Abuzer Aslan (Ziraat Teknisyeni) ve Mahmut İnceoğlu (Orman Y. Mühendisi )

Mart 1977' de Adıyaman Yerel Temsilciliğine Nazım Koçak atanmıştır.

TÜTED AFŞİN ŞUBESİ

8.6.1976' da yetkilendirilen Müteşebbis Yönetim Kurulu Asım Ünal (İnşaat Mühendisi), Zafer Özkömür, (Makine Mühendisi), Halis Yılmaz (İnşaat Mühendisi), Selahhatin Öner (Mühendis Mimar), Ercan Cengiz (İnşaat Teknisyeni)

16.6.1976' da yetkilendirilen yeni Müteşebbis Yönetim Kurulu Selahhatin Öner (Y.Mühendis Mimar), Asım Ünal (İnşaat Mühendisi), Cevdet Göçmen ( İnşaat Mühendisi), Ahmet Çetinkaya (İnşaat Teknikeri), Ercan Cengiz (İnşaat Teknisyeni), Ramazan Yıldız (İnşaat Teknisyeni), Osman Kaplan (İnşaat Teknikeri)

TÜTED AFYON ŞUBESİ

Kasım 1978' de yetkilendirilen Müteşebbis Yönetim Kurulu Ş.Çetin Okan (Elektrik Mühendisi), Yusuf Güngör (Harita Teknikeri), Mahir Çomak (Motor Teknisyeni), Kerim Özdemir (Ziraat Teknisyeni), Cemil Demirtaş (Teknisyen), Nedim Balcı (Elektrik Teknisyen ), Erdem Özcan (Kimyager) Ş.Çetin Okan (Elektrik Mühendisi), Yusuf Güngör (Harita Teknikeri), Mahir Çomak (Motor Teknisyeni), Kerim Özdemir (Ziraat Teknisyeni), Cemil Demirtaş (Teknisyen), Nedim Balcı (Elektrik Teknisyen ), Erdem Özcan (Kimyager)

TÜTED ANTALYA ŞUBESİ

13.10.1974' de yetkilendirilen Müteşebbis Yönetim Kurulu: Ruşen Tuğcuoğlu (Makine Y. Mühendisi), Lütfi Zengineken (Kimya Y. Mühendisi) ve Ahmet Gönüllü (Teknisyen)

04.02.1976' da yetkilendirilen yeni Müteşebbis Yönetim Kurulu: Ruşen Tuğcuoğlu (Makine Mühendisi), Beyazıt Yıldırım (Mimar), Nazmi Yılmaz (İnşaat Teknikeri), Rüştü Erdem ( Metalürji Müh), Rıfat Silsüpür (İnşaat Mühendisi)

7.12.1976' da yetkilendirilen yeni Müteşebbis Yönetim Kurulu: Beyazıt Büyükyılıdırım (Mimar), Servet Bozkurt (Harita Mühendisi), Ömer Güreli (Teknik ressam), Nazmi Yılmaz (İnşaat Teknikeri), Rıfat Silsüpür (İnşaat Mühendisi), Altay Kumbasar (İnşaat Mühendisi) ve Süleyman Çetin (Makine Mühendisi)

20.12.1976' da yetkilendirilen Müteşebbis Yönetim Kurulu: Beyazıt Büyükyılıdırım (Mimar), Rıfat Silsüpür (İnşaat Mühendisi), Servet Bozkurt (Harita Mühendisi), Süleyman Çetin (Makine Mühendisi), Nuri Özden (Teknik Ressam), Nazmi Yılmaz (İnşaat Teknikeri) ve Ömer Güreli (Teknik Ressam)

26 Mart 1977' de 1. Olağan Genel Kurul' da seçilen Yönetim Kurulu: Servet Bozkurt, Nazmi Yılmaz, Nuri Özden, Ruşen Tuğcuoğlu, Beyazıt Büyükyıldırım, Gürel Şirin ve Ömer Faruk Gür.

TÜTED ARTVİN ŞUBESİ

15.04.1976' da yetkilendirilen Müteşebbis Yönetim Kurulu: Osman Aydemir (İnşaat Mühendisi), Fahri Kaya (Elektrik Mühendisi), Enver Er (İnşaat Y.Teknikeri), Ömer Ayık (İnşaat Mühendisi), Mehmet Balta (Orman Mühendisi)

12 Aralık 1976' da 1. Olağan Genel Kurul' da seçilen Yönetim Kurulu: Osman Aydemir (Başkan), Mehmet Balta, Fahri Kayak. Enver Er ve Ömer Ayık.

TÜTED AYDIN ŞUBESİ

19.06.1976' da Yönetim Kurulu: Mesut Özakçan (Elektrik Mühendisi), Gönül Kaydan (Teknisyen), Mustafa Kurtay (Teknisyen), Sefa Sezgin (Teknisyen), Mustafa Pelek (Tekniker)

TÜTED BİTLİS ŞUBESİ

10.07.1974' de yetkilendirilen Müteşebbis Yönetim Kurulu: Hasan Dalkıran (Elektrik Mühendisi), Kemal Beyseferoğlu (Mimar), Nazım Sayınta (Makine Teknikeri), Kenan Toğaç (Teknisyen) ve Ali Yılmaz (İnşaat Mühendisi)

Nisan 1975' de 1. Olağan Genel Kurul' da seçilen Yönetim Kurulu: Başkan Hasan Dalkıran, Sayman Cemalettin Okumuş, Yazman Cemal Seferberoğlu, Üyeler Nazım Sayınta, Ali Yılmaz.

TÜTED BOLU ŞUBESİ

Şubat 1977' de, 1969' da kurulan Bolu Teknik Elemanlar Derneği'nin 22 Ocak 1977' de yaptığı Genel Kurul toplantısında almış olduğu TÜTED'e katılma kararını, Dernek Başkanı Ömer Yaşar Soylu TÜTED Genele Merkezi'ne bir yazı ile iletmiş TÜTED'e katılma koşulları konusunda bilgi istemiştir. Ancak sonrası için bir bilgi bulunmamaktadır.

TÜTED BURSA ŞUBESİ

29.7.1975' de yetkilendirilen Müteşebbis Yönetim Kurulu: Fehmi Topal, Mümin Ceyhan, Mehmet Bozkurt, Adil Erdemir ve Mustafa Atak

22 Şubat 1976' da 1. Olağan Genel Kurul' da seçilen Yönetim Kurulu: Başkan: Nevin Çavlin, Sekreter: Yavuz Tanrısever, Sayman: Selçuk Sümer, Üyeler: Duran Ülgen, Bekir Yakan

Denetim Kurulu: Adil Eldemir, Mümin Ceyhan, Mustafa Atak

Şubat 1976' da 1.Olağanüstü Genel Kurul' da seçilen Yönetim Kurulu: Başkan: Engin Urcan, Sekreter: Yavuz Tanrısever, Sayman: Canan Canbeyli, Üyeler: Fikri Şen, Savaş Demirci, Alper Özkuzu, Nevin Çavlin

25 Şubat 1978' de 2. Olağan Genel Kurul' da seçilen Yönetim Kurulu: Yavuz Tanrısever (Başkan), İsmail Ceyhan (Sekreter), Bahattin Saatçioğlu (Sayman), Üyeler: Ali Alım, Abdülkadir Tırpancı, Canan Canbeyli, Ahmet İzbudak.

TÜTED ÇANAKKALE ŞUBESİ

Mart 1976' da Yönetim Kurulu: Başkan: Hasan Akça ( Ziraat Y. Mühendisi), Sekreter: Medar Kalkan (Ziraat Y. Mühendisi), Sayman: Armağan Sungur (Ziraat Y. Mühendisi), Üyeler: Meydin Nurlu (Ziraat Y. Mühendisi), Nadir Horzum (Ziraat Y.Mühendisi)

TÜTED DENİZLİ ŞUBESİ

04.12.1974' de yetkilendirilen Müteşebbis Yönetim Kurulu: H.Hüseyin Erkan (İnşaat Y.Mühendisi), Ayfer Kara (Y.Mühendis Mimar), Atila Erol (Fen Memuru), Sezer Tuan (Teknik Hesapçı), Kazım Özen (Elektrik Mühendisi)

06.08.1975' de yetkilendirilen yeni Müteşebbis Yönetim Kurulu: Afer Kara (Y.Mühendis Mimar), Kazım Özen (Elektrik Mühendisi), Nuriye Kumyol (Ziraat Y. Mühendisi), Tufan İpekoğlu (Ziraat Y. Mühendisi), Mustafa Erbil (Elektrik Teknisyeni)

19.06.1976' da Yönetim Kurulu: Başkan: Afer Kara (Y.Mühendis Mimar), Sekreter: Kerim Yılmaz (Ziraat Y. Mühendisi), Sayman: Ertan Zeybek (Makine Teknisyeni), Üyeler: Zekeriya Öztürk (Teknisyen), Cengizhan Meriç (Makine Teknisyeni)

20 Mart 1977' de 1. Olağanüstü Genel Kurul' da seçilen Yönetim Kurulu: Mustafa Kurt, Kemal Kocayiğit, Vahit Dinar, Ahmet Sinkil, Kerim Turan, Ali Sarıca ve Sadullah Özgeçer

TÜTED DİYARBAKIR ŞUBESİ

15.05.1976 ' da fesih edilen atanmış Müteşebbis Yönetim Kurulu: Şükrü Akay, İmam Özdemir, Sami Koç, Hasan Çelik ve Eyüp Karan

26.05.1976' da de yetkilendirilen yeni Müteşebbis Yönetim Kurulu: Hasan Aydoğan (İnşaat Mühendisi) Hüseyin Karataş (Tekniker), Abdurrahman Arık ( İnşaat Mühendisi) Mehmet Demiray (Makine Mühendisi), Ahmet Ateş Sönmez (İnşaat Mühendisi )

14.03.1977' de yetkilendirilen yeni Müteşebbis Yönetim Kurulu: Sami Koç (İnşaat Mühendisi), Ahmet Ateşsönmez (İnşaat Mühendisi), M.Emin Özdemir (İnşaat Mühendisi), Ahmet Tan (İnşaat Mühendisi), Gülabi Polat (İnşaat Mühendisi), Latif Leblebici (İnşaat Mühendisi) ve Hasan Aydoğan (İnşaat Mühendisi)

TÜTED ELBİSTAN ŞUBESİ

17.8.1976' da yetkilendirilen Müteşebbis Yönetim Kurulu: Ahmet Temur (Mimar), Ali Akdoğan (İnşaat Mühendisi), Safa Kral (İnşaat Mühendisi), Adil Güneşer (İnşaat Y.Teknikeri), Ömer Erbilen (İnşaat Y.Teknikeri), Hüsrev Tekkaya (İnşaat Sürveyanı), Mehmet Gökçek (Elektrik Teknisyeni)

TÜTED ERZİNCAN ŞUBESİ

4.04.1977' de yetkilendirilen Müteşebbis Yönetim Kurulu: Başkan Murat Gökdemir (İnşaat Mühendisi), Sekreter Akın Sözeri (Ziraat Mühendisi), Sayman Erdoğan Özden (Mimar), Üyeler, Zeynel Demirbüken (Ziraat Teknisyeni), Kenan Köylü (Harita Teknisyeni), Kazım Aksu (İnşaat Y. Teknikeri), Turan Özdemir (Y.Mimar)

TÜTED ESKİŞEHİR ŞUBESİ

14.01.1976' da yetkilendirilen Müteşebbis Yönetim Kurulu: Başkan: Zekai Bakar ( Ziraat Y. Mühendisi ), Sekreter: Hasan Taşan ( İnşaat Mühendisi), Sayman: Turgut Ünlütürk (İnşaat Mühendisi), Üyeler: Veysel Çamlıbel (Ziraat Y. Mühendisi), İhsan Gökgiray (Ziraat Y.Mühendisi)

4 Mart 1978' de 1. Olağan Genel Kurul' da seçilen Yönetim Kurulu: Kadri Yalçınkaya, Nermi Bodur, Nuri Akalın, Özcan İpek, Nihat Nazlıcan, Ali Atabey, Dursun Öztürk

TÜTED FATSA ŞUBESİ

Mart 1976' da Yönetim Kurulu Üyeleri: Salih Bank (Ziraat Mühendisi), Feridun Karamolla (Mimar), Ata Coci (İnşaat Teknikeri), Sezai Şahin (İnşaat Mühendisi), Mustafa Başkan (Mimar)

19.06.1976' da Yönetim Kurulu Üyeleri: Başkan: Mustafa Başkan, Sekreter: Sezai Şahin, Sayman: Lütfullah Topçuoğlu, Üyeler: Ahmet Tanrıkulu, Salih Pank

TÜTED GAZİANTEP ŞUBESİ

15.04.1976' da yetkilendirilen Müteşebbis Yönetim Kurulu: Başkan: Mustafa Çöplü (İnşaat Mühendisi), Sekreter: Ali Ertural (Elektrik Teknisyeni), Sayman: E. Cengiz Eroğlu (Mimar), Üyeler: Ali Ercan (Elektrik Mühendisi), Zafer Akyüz (Elektrik Teknisyeni)

31 Ekim 1976' da yapılan 1. Olağan Genel Kurul' da seçilen Yönetim Kurulu: Başkan: Hüseyin Ayaz, Yazman: Zafer Akyüz, Sayman: Sadık Doğan, Üye: M. Ali Tütüncüler, Üyeler: Mustafa Akalın, B. Ali Güvensoy, Zekeriya Hayta

TÜTED GİRESUN ŞUBESİ

2.11.1976' da yetkilendirilen Müteşebbis Yönetim Kurulu: Ş.Türker Dikmen (Y. Mühendis Mimar), O.Tahir Yücel (Makine Y.Teknikeri), Hasan Kırca (İnşaat Y. Mühendisi), Kamil Bektaş (Makine Mühendisi), Dinçer Uçar (Operatör), Saydam Sarıhan (Ziraat Y. Mühendisi), Soner Akar (Makine Y. Teknikeri)

TÜTED HOPA ŞUBESİ

15.04.1976' da yetkilendirilen Müteşebbis Yönetim Kurulu: Başkan: S. Yaşar Şahin (İnşaat Mühendisi), Sekreter Tahsin Çepoğlu ( Makine Y. Teknisyeni), Sayman: M. Celal Köroğlu (Elektrik Y. Teknisyeni ), Üyeler: Tamer Makar (Kimya Mühendisi), Haydar Aydın (Kimya Mühendisi)

Aralık 1976' da, 1. Olağan Genel Kurul' da seçilen Yönetim Kurulu: Başkan: S. Yaşar Şahin, Yazman: Tahsin Çepoğlu, Sayman: Celal Köroğlu, Üyeler: Vural Beşiroğlu, Mehmet Bıyıklı, Atilla Lostar ve Erdinç Şeşen

TÜTED İSKENDERUN ŞUBESİ

30.06.1976' da yetkilendirilen Müteşebbis Yönetim Kurulu: Şerif Üçer (Makine Y. Mühendisi), Adnan Güney (Metalruji Mühendisi), Turabi Demirci (Makine Mühendisi), Turgut Öztürk (Makine Y.Teknikeri), Mehmet Alten (İnşaat Y. Müh)

16 Ocak 1977' de 1. Olağan Genel Kurulu'nda seçilen Yönetim Kurulu: Başkan: Kenan Abbasoğlu, Sekreter: Mehmet Gözübüyük, Sayman: Murat Hamdi Altın, Üyeler: Turgut Öztürk, Ali Gürbüz, İbrahim Okur, Faik Bakkalcı

TÜTED KARABÜK ŞUBESİ

30 Haziran 1970' da Karabük'te Şube Kuruluşu için MYK yetkilileri ile bir toplantı yapılmış, ancak seyahatin sonucu belli değildir.

TÜTED KASTAMONU ŞUBESİ

5.11.1975' de yetkilendirilen Müteşebbis Yönetim Kurulu: Mustafa Kahveci (Ziraat Teknisyeni), Mekselina Alkılıç (Ziraat Y. Mühendisi), Yusıf Keleş (Tapu Teknisyeni), Mustafa Küçük (İnşaat Teknikeri), Sedar Uliç (İnşaat Mühendisi)

19.06.1976' da Yönetim Kurulu: Başkan: Fehmi Tuncel (Elektrik Mühendisi), Sekreter: Erkan Abi ( Ziraat Y. Mühendisi), Sayman: Mustafa Kahveci (Ziraat Teknisyeni ), Üye: Mekselina Alkılıç (Ziraat Y. Mühendisi), Üye: Kadir Dağdelen (Makine Mühendisi)

4 Mart 1978' de 2. Olağan Genel Kurul' da Yönetim Kurulu: Mustafa Kahveci, Kazım Türkaslan, Mustafa Alemdar, Rıza Uçar, Kenan Önen, Yusuf Keleş, Saim Akman.

TÜTED KAYSERİ ŞUBESİ

19.06.1976' da yetkilendirilmiş Müteşebbis Yönetim Kurulu: Başkan: Ahmet Gerçek (İnşaat Mühendisi), Sekreter: Mustafa Aktaş (Makine Mühendisi), Sayman: Ali Salman (Mimar), Üyeler: Fikret Özdoğan (İnşaat Mühendisi), Yavuz Özdemir (İnşaat Teknisyeni).

21.2.1976' da 1.Olağan Genel Kurul' da seçilen Yönetim Kurulu: Ahmet Gerçek, Mustafa Aktaş, Ali Salman, Yetkin Önem, Yavuz Özdemir

Denetim Kurulu: Ahmet Sıngır, Metin Kaya, Azmi Özden

6 Mart 1977' de 1.Olağanüstü Genel Kurulu seçilen Yönetim Kurulu: Başkan: Ali Arı, Sekreter: Mithat Dursun, Sayman: İsmet Yıldırım, Üyeler: Hüseyin Aşık, Cuma Kılıç, Hüseyin Kağan, Aydın Doğan

Şubat 1978' de 2. Olağan Kongresinde seçilen Yönetim Kurulu: Hasan Bayrak, İbrahim Akdoğan, Baransel Bektur, Orhan Yücel, Mustafa Ülker, Ali Doğan, Güneş, Dursun Göktürk

TÜTED KIRIKKALE ŞUBESİ

Ocak 1978'ye kadar çalışmalarını Temsilcilik şeklinde sürdürürken Şube'ye dönüşmüştür. Yeni Yönetim Kurulu: : Makbule Altuner, Necati Terziöz, Bekir Benli, Cafer Öz, Mehmet Çetin Enver Aydın, Kılıç Saygılı

TÜTED KIRŞEHİR ŞUBESİ

25.05.1975' de yetkilendirilen Müteşebbis Yönetim Kurulu: Ekrem Güngör, Cahit Yılmaz, Mustafa Bezmez, Mustafa Usta, Osman Şimşek

19.06.1976' da Yönetim Kurulu: Başkan: Fuat Şahin (Mühendisi), Sekreter: Nejat Boy (İnşaat Teknisyen), Sayman: Nurettin Bayram ( Ziraat Teknisyeni), Üyeler: Yavuz Bayram Gürler (İnşaat Mühendisi), Ekrem Güngör (Ziraat Mühendisi)

TÜTED KOCAELİ (İZMİT) ŞUBESİ

24.11.1976' da Kocaeli Şubesini oluşturmak üzere bir başvuru yapılmıştır. Ancak sunucu bilinmiyor.

Tarihi bilinmiyor. Yetkilendirilen Müteşebbis Yönetim Kurulu: Mustafa Ali Tügen (Teknisyen), İlhan Acar (Makine Mühendisi), Mustafa Bayrakçı (Teknisyen), Tezcan Özdemir (Mimar), Türkan Özerdal (Ziraat Y.Mühendisi), Şengül Karademir (İnşaat Mühendisi), Salim Kaynarcan (Teknisyen)

TÜTED KONYA ŞUBESİ

13.6.1975' de yetkilendirilen Müteşebbis Yönetim Kurulu: Hasan Afat (İnşaat Mühendisi), Ali Topal (Makine Mühendisi), Ahmet İhsan Sağlam (Jeoloji Y. Mühendisi ), Turhan Bilge (Ziraat Y. Mühendisi), Ali Özguniz (İnşaat Mühendisi)

14.03.1977' de Ragıp Pekdiker (Kimya Mühendisi) TÜTED yerel temsilcileri yetkilendirilmiştir.

Ocak 1978' de Temsilcilik Şube'ye dönüşmüştür. Yönetim Kurulu: Hüseyin Karataş, Mustafa Yeniyol, Ramazan Çat, Mehmet Çalık, Mehmet Karataş, Toraman Kahyaoğlu, Hilmi Gönen

TÜTED KONYA EREĞLİ ŞUBESİ

22.04.1976' da yetkilendirilen Müteşebbis Yönetim Kurulu: Hasan Özbahçeci (Jeoloji Mühendisi) Necdet Uğurel (Harita Mühendisi), Rafet Bozkurt (İnşaat Mühendisi), Ahmet Ramazan Vural (Y. Mühendis Mimar), Mehmet Aktaş (İnşaat Mühendisi )

TÜTED MALATYA ŞUBESİ

01.10.1975' de yetkilendirilen Müteşebbis Yönetim Kurulu: Alaettin Erbaş (Makine Teknikeri), Hüseyin Gündüz (Harita Teknikeri), Numan Gezdirici (Y.Mimar), Zeynel Altınova (Teknik Öğretmen) ve Ali Demiralp (İnşaat Y. Mühendisi )

19.06.1976' da Yönetim Kurulu: Başkan: Hikmet Kurt, İbrahim Turhan, Selahattin Sarıoğlu, İskender Büber, Şahin Atılgan

TÜTED MANİSA ŞUBESİ

21.01.1976' da yetkilendirilen Müteşebbis Yönetim Kurulu: Başkan: Kemal M. Durur (Teknisyen), Sekreter: Ragıp Pekdiker (Kimya Mühendisi), Sayman: İbrahim Çelik (Tekstil Mühendisi), Üyeler: Tacettin Akdağ (Makine Mühendisi), Ahmet Çimen (Makine Mühendisi)

9 Temmuz 1976' da 1.Olağan Genel Kurulu'nda seçilen Yönetim Kurulu: Başkan: Ragıp Pekdiker, Yazman: H. Cumhur Görüşken, Sayman: Zekeriya Öz, Üyeler: M. Kemal Durur, Memiş Avcı, Şaban Recepçe, Sait Arkadaşlar

Mart 1978' de 2.Olağan Genel Kurulu'nda seçilen Yönetim Kurulu: Ragıp Pekdiker, İrfan Çetinkaya, Muzaffer Horoz, Mustafa Aytekin, Ali Gençalar, Recep İşbitiren, Halit Ziya Angıner

TÜTED MAZIDAĞI ŞUBESİ

8.6.1976' da yetkilendirilen Müteşebbis Yönetim Kurulu: Alaaddin İnce (İnşaat Mühendisi), E.Aşur Düzgün (Makine Teknisyeni), Mustafa Kocabaş (İnşaat Teknikeri) , H.İrfan Gencer (Jeoloji Mühendisi), Orhan Yücesan (Jeoloji Mühendisi)

29.8.1976' de 1. Olağan Genel Kurul' da seçilen Yönetim Kurulu: Başkan: Alaettin İnce, Yazman: Hüseyin Kaçer, Sayman: Erol Aşur Düzgün, Üyeler: Mustafa Kocabaş, Ömer Gökçen, Halil Savcı, İrfan Gençer

TÜTED MERSİN ŞUBESİ

9.7.1975' de yetkilendirilen Müteşebbis Yönetim Kurulu: Fehmi Tabak (Ziraat Mühendisi), Ali Öztürk (Elektrik Mühendisi), Metin Kıvanç (Mimar), Akın Atilla (İnşaat Y. Mühendisi ), Mahmut Tamam (Tekniker)

19.06.1976' da Yönetim Kurulu: Başkan: Akın Atilla (İnşaat Mühendisi), Sekreter: Sami Gök, Sayman: Feyyaz Hallaç, Üyeler: Yusuf Uzun, İrfan Atizel

TÜTED ORDU ŞUBESİ

21.01.1976' da yetkilendirilen Müteşebbis Yönetim Kurulu: A. Rabii Tokatlıoğlu (İnşaat Mühendisi), Bahri Özdoğru ((İnşaat Mühendisi), İbrahim Yurttutan (Mimar), Burhan C. Marangoz (İnşaat Mühendisi), Osman Tamakin (Harita Mühendisi)

17 Nisan 1976' da 1.Olağan Genel Kurul' da seçilen Yönetim Kurulu: Başkan: Burhan C Marangoz, Sekreter: Rebil Tokatlıoğlu, Sayman: Tufan Savaşkan, Üyeler: İbrahim Yurttutan, Bahri Özüdoğru.

TÜTED RİZE ŞUBESİ

25.6.1975' de yetkilendirilen Müteşebbis Yönetim Kurulu: Asım Beşikçi (İnşaat Y. Mühendisi), Mustafa Topçu (İnşaat Mühendisi), Mustafa Demircan (İnşaat Mühendisi), Sedat Temiz (İnşaat Y. Teknikeri), Ali Balkır (İnşaat Y. Teknikeri)

TÜTED SAMSUN ŞUBESİ

10.02.1975' de yetkilendirilen Müteşebbis Yönetim Kurulu: Haluk Gürkan (İnşaat Y. Mühendisi), Mustafa Polat (İnşaat Y. Teknikeri), Selahattin Feyiz (İnşaat Mühendisi), Aydın Nohut (İnşaat Mühendisi)

19.06.1976' da Yönetim Kurulu: Başkan: Necati Koçer, Sekreter: Mustafa Polat (İnşaat Y. Teknisyen), Sayman: Şener Dengiz (Orman Y. Mühendisi), Üye: Sedat Havzalı, Üye: Zeki Aslan

9 Ocak 1977' de 1. Olağanüstü Genel Kurul' da seçilen Yönetim Kurulu: Fahretten Çuğu, Cemil Özkan, Ahmet Ertenli, Bülent Gönen, N. Kemal Çoban, Müslim Erkuş ve A. Rıza Arslan.

19.6.1977' de 2. Genel Kurul' da seçilen Yönetim Kurulu: Fahrettin Çuğu, Tevfik Erkut, Bülent Gören, Namık Kemal Çoban, Halil Yılmaz, Bayraktar Köse ve Müslüm Erbaş,

Denetleme Kurulu: Tansu Tekin, Ali Genç ve Tamer Timurçi

TÜTED SEYDİŞEHİR ŞUBESİ

07.08.1974' de yetkilendirilen Müteşebbis Yönetim Kurulu: Kemal Oyman (İnşaat Mühendisi), Veli Ünsal (Teknik Öğretmen), Ali Demir (Tekniker), Hüseyin Tığlı (Makine Mühendisi), Mahmut Darbek (Y. Tekniker)

11.5.1975' de 1.Olağan Genel Kurul' da seçilen Yönetim Kurulu: Başkan: Hasan Dal, Yazman: Metin Ergüden, Sayman: Ceylan Akın, Üyeler: Yusuf Kunt, Levent Ünsal

Denetim Kurulu: Muhittin Taş, Nur Salt Dalkılıç, Hüseyin Tığlı

TÜTED SİNOP ŞUBESİ

08.01.1976' da yetkilendirilen Müteşebbis Yönetim Kurulu: Mustafa Yılmaz (Ziraat Y. Mühendisi), Osman Sarı (İnşaat Y. Mühendisi), Hasan Fehmi Bayar (Orman Y. Mühendisi), Muhsin Karabıyık (Tapulama Teknikeri), Kadri Aksoy (İnşaat Y. Teknikeri)

TÜTED SİVAS ŞUBESİ

19.11.1975' de yetkilendirilen Müteşebbis Yönetim Kurulu: Kemal Altun (İnşaat Y.Mühendisi ), Ziya Halis (İnşaat Y.Mühendisi), İbrahim Atsak (Makine Mühendisi ), Veli Tahmaz (Harita Mühendisi), Maide Ersin (İnşaat Y.Mühendisi)

24 Nisan 1976' da 1.Olağan Genel Kurulu'nda seçilen Yönetim Kurulu: Başkan: Ziya Halis, Sekreter: Basri Eşidir, Sayman: Emrullah Yıldırım, Üyeler: Hasan Aslan, Çetin Akgül

TÜTED TARSUS ŞUBESİ

3.8.1976' da yetkilendirilen Müteşebbis Yönetim Kurulu: Sönmez Targan ( Y.Tekniker), Zuhal Akyolcu (Mimar), Mehmet Çolak (Teknisyen), Yahya Yaramış (Kimya Mühendisi), Abdurrahim Keskin (Y.Tekniker), Mustafa Yav ( Ziraat Mühendisi), Orhan Duyurur (Teknisyen)

TÜTED TRABZON ŞUBESİ

Mart 1976' da yetkilendirilen Müteşebbis Yönetim Kurulu: Erol Eyüboğlu (Makine Teknikeri), Kemal Koç (Ziraat Mühendisi), M.Ali Yardımoğlu (Mimar), Oğuz Teomete (Elektrik Y.Teknikeri), Yılmaz Öztekin (İnşaat Y. Mühendisi)

TÜTED TEKİRDAĞ YEREL TEMSİLCİLİĞİ

Ekim 1977' de Yerel Temsilci olarak Kemalettin Kaya yetkilendirilmiştir.

TÜTED TUNCELİ ŞUBESİ

14.01.1976' da yetkilendirilen Müteşebbis Yönetim Kurulu: Kazım Kaya (İnşaat Mühendisi), Musa Sönmez (İnşaat Teknisyeni), H. Hayri Solmuş (İnşaat Y.Teknikeri), İsmail Şahin (İnşaat Y.Teknikeri) ve Mustafa Güler (İnşaat Mühendisi )

19.06.1976' da Yönetim Kurulu: Başkan: İsmail Şahin (İnşaat Y.Teknisyen), Ali Gönüldar (İnşaat Y.Teknisyen), H. Ali Asker Güler (İnşaat Mühendisi), Musa Sönmez (İnşaat Teknisyen), H. Hayri Solmuş( İnşaat Y.Teknisyen)

TÜTED TUNÇBİLEK ŞUBESİ

25.12.1975' de yetkilendirilen Müteşebbis Yönetim Kurulu: Mehmet Ali Altıntaş (Yüksek Tekniker), Metin Özdoğan (Maden Mühendisi), Zeki Sezgin (Elektrik Y.Mühendisi)

19.06.1976' da Yönetim Kurulu: Mehmet Ali Altıntaş, Metin Özdoğan, Zeki Sezgin, Mesut Güngör.

TÜTED VAN ŞUBESİ

21.12.1972' de Temsilci olarak Mehmet Pakdil'e yetkilendirilmiştir.

03.09.1975' da yetkilendirilen Müteşebbis Yönetim Kurulu: Salih Pikşen, Hüseyin Kaya, M.Emin Kartal, Veysi Zorer ve Mehmet Gedik

Nisan 1976' da 1. Olağan Genel Kurul' da seçilen Yönetim Kurulu: Başkan: Kadri İvegen, Sekreter: Fuat Kumruaslan, Sayman: Halit Tanaydın, Üye: Hüseyin Kaya, Üye: Salih Pişken

Mart 1978' de 2. Olağan Genel Kurul' da seçilen Yönetim Kurulu: Nasip Yazıcıoğlu, İsmet Elçi, Erol Çevikçe, Haluk Ekinci, Rıdvan Özgökçe, Mehmet Gedik, İrfan Kartal

TÜTED ZONGULDAK ŞUBESİ

12.12.1974' de yetkilendirilen Müteşebbis Yönetim Kurulu: Hasan Özden (Maden Mühendisi), Hüseyin Aktürk (Makine Y.Teknikeri), Mahmut Sağlam (Teknisyen), Mesut Öztürk (Maden Mühendisi)

19.06.1976' da Yönetim Kurulu: Başkan: Haşan Özden, Sekreter: Aydın Balık, Sayman: H. Hüseyin Özkan, Üyeler: Mehmet Yapalak, Aydın Tekin

7 Kasım 1976' da 2. Olağanüstü Genel Kurul' da seçilen Yönetim Kurulu: Başkan: Mehmet Yapalak, Yazman: İhsan Kutoğlu, Sayman: Hüseyin Pulat, Üyeler: Tuncer Tıfıl, Nazif Babaoğlu, Sabri Meşebaşı, Ahmet Atalar

Mart 1978' de yapılan Olağan Genel Kurulunda seçilen Yönetim Kurulu: Hasan Özden, Şükrü Üstündağ, Doğan Ersöz, Mehmet Yapalak, Zeyrullah Angın, Kenan Bostancı, Ekrem Murat

TÜTED KDZ. EREĞLİSİ ŞUBESİ

Ocak 1978' e kadar çalışmalarını temsilcilik şeklinde sürdürürken Şube'ye dönüşmüştür. Yeni Yönetim Kurulu: Vedat Açar, Hacer Yeğen, Ceyhan ......, Veli Temelli, Sinan Uyucu, Kemal Yaman, Cahit Yalçın